Puhas kontor, terved töötajad: mida tasub teada tööruumide desinfitseerimise kohta?

Regulaarne kontoriruumide süvapuhastus on juba pikalt paljude ettevõtete jaoks tavapraktika olnud. Covid-19 tulekuga on tööruumide desinfitseerimine muutunud kriitiliselt vajalikuks tegevuseks, et kaitsta oma töötajaid ja koostööpartnereid. Seda muidugi juhul kui tööga jätkatakse füüsilistes ruumides, mitte pelgalt kodukontoritest.  Mida tasub teada kontoriruumide desinfitseerimise kohta ning kuidas tagada töötajate ohutus ka nakkusohtlikul ajal?
Desinfitseerimine | viiruste periood | antibakteriaalne |

Miks tööruume desinfitseerida?

Iga ettevõtja teab väga hästi, kui oluline on kollektiivi tervis ja mida tähendab see, kui mitmed töötajad korraga haigestuvad. Kui seni on gripihooajal ja talvisel perioodil soovitatud sagedamini käsi pesta, siis Covid-19 leviku ajal tuleks kindlasti ka tööpindu ja -ruume desinfitseerida. 

Lisaks inimlevikulisele nakatumisele (otsene inimkontakt, aevastamine, köhimine) tuleb viiruste puhul pöörata tähelepanu ka elututele nakkuslevitajatele (inglise keeles femites) ehk esemetele ja pindadele, mis võivad nakkust edasi kanda. Kontori kontekstis on säärasteks pindadeks kõiksugu tööpinnad – lauad, toolid, letid, riiulid – kui ka esemed, mida töötajad igapäevaselt katsuvad – ukselingid, arvutid ja muud töövahendid, kohvimasinad jms. 

Tõenäoliselt oled kuulnud fakti, et sinu telefonilt leiab rohkem baktereid kui WC-poti prill-laualt. Kontoriruumide desinfitseerimise puhul tuleb seega samuti lähtuda tõigast, et kõik, mida puudutatakse, kahjuks ka määrdub ning seega on bakteritel ja viirustel lihtne levida. Eriti tuleb seda tõika tähele panna üldkasutatavate pindade puhul, sest keskmises kontoris võivad kümned erinevad inimesed katsuda näiteks kohvimasina nuppe, ukselinke, lambilüliteid või signalisatsioonipulti.

Vaipkatte süvapesu, vaipkatete puhastamine, vaipade puhastus, vaipkatete puhastus
blank

Mida ja kui sageli desinfitseerida?

Kui desovahendiga puhastus juba ette võetakse, tuleks reeglina puhastada kõik sagedasti kasutatavad pinnad, alates laudadest, toolidest, käsipuudest ja tulede lülititest, kuni hiirte ja klaviatuuride ning kohvimasina nuppudeni välja. Desinfitseerimisel kasutatav keemiline aine ehk desoaine on mõeldud konkreetselt ümbritsevas keskkonnas haigustekitajate ja mikroobide hävitamiseks ehk desinfitseerimiseks.

 

Soovitatav oleks tihti katsutavad pinnad nagu ukselingid, kohvimasinad, lülitid ja lauad desinfitseerida regulaarse hooldukoristuse käigus. Kui kontoris igapäevaselt või iganädalaselt koristajat ei käi, saab siiski lihtsa vaevaga pindade eest ka ise hoolt kanda. Üheks kõige mugavamaks võimaluseks on läbi Staar Puhastuse tellida professionaalsed desoained ja töövahendid koos asjaliku ja lihtsasti mõistetava koolitusega, et iseseisvalt töötajate tervist hoida. 

Kui on aga tekkinud kahtlus, et kontoris on käinud viirusekandja, tuleks ette võtta märkimisväärselt põhjalikum puhastus, mille viivad läbi Staar Puhastuse kogenud töötajad.

blank

Teenuse käigus puhastatakse kõik pinnad, seega saavad töötajad pärast põhjalikku desinfitseerimist muretult kontorisse naasta. Niisamuti on soovitatav suurem desinfitseerimine tellida sügisesel ja talvisel gripihooajal vähemalt korra kuus ennetava meetmena isegi juhul, kui haigusnähte kellelgi ei esine.

Scroll to Top