Akende pesu

Kvaliteetne akende pesu era- ja ärikliendile. Pakume kiiret ja profesionaalset aknapesu igale klientidele. Teostame akende pesu teenusega igal aastal vähemalt 100 000m2 jagu töid. Akende pesu teenusega jäi rahule täielikult 2023. aastal 96% meie klientidest.

Akende pesu ehk akende pesemine kujutab endast aknaklaaside sise- ja välispindade märgpesu läbiviimist. Lisaks aknapesule puhastame ka aknaraamid, aknalauad ja ning akende pesu käigus lähiümbruse.

Üldiselt on akende pesemise puhul tegemist eripuhastusteenusega, see tähendab, et pakume seda lisateenusena hoolduskoristusele. Kui muude koristusteenuste tellimiseks puudub vajadus, siis on meie kaudu võimalik tellida akende pesu ka eraldiseisva tööna. 

Akende pesu teostamise viise on meie koristusfirmas mitmeid: 

 1. Akende pesu maapinnalt või redeliga.
 2. Akende pesu puhta vee teleskoopsüsteemiga. 
 3. Akende pesu tõstukilt.  

Klaaspindade pesemiseks sobiva meetme valime arvestades ligipääsetavust, töö mahtu, ohutust ja kliendi soove.

Sobiv ja toimiv viis jäta meie hooleks, kuna ka kõige keerulisemates nurgatagustes paiknevad aknad saavad aknapesu. Siiski soovitame meile eraldi võimalikult täpselt teada anda, kui mõni aken asub kõrgemal või keeruliselt ligipääsetavas kohas või nõuab erimeetmeid.

Akende pesu Tartus | Akendepesu firma Tartus | Aknapesufirmad Tartus | aknapesu | akna pesu| Tartus | Staar Puhastus | Akende pesu teenus | Suurpuhastused era- ja ärikliendile, suurpuhastus

Akende pesu protsessid

Akende pesu

Peseme aknaraamid ja lauad

Puhastame akende lähiümbruse tolmust ning mustusest

Miks peaksid just meid valima puhastusteenuste partneriks?

Akende pesu hinnastus sõltub mitmetest erinevatest teguritest

Mida rohkem on erinevaid aknapindu, seda kauem kulub aknapindade pesuks aega. 

Mida suuremad on klaaspinnad, seda enam kulub aknapesule aega, kuid suurem maht tagab tihti parema hinna.

Mitmekordsete aknaraamide puhul kulub lisaks aega aknaraamide lahti ja kinni monteerimisele.
Keeruliselt ligipääsetavates kohtades olevate akende pesu vajab erimeetmeid.

Mida enam määrdunud aknad, seda rohkem aega akende pesu võtab ning seda rohkem kulub aega ja töövahendeid. Väga määrdunud aknad toob kaasa kõrgema hinna, seega soovitame tellida klaaspindade pesu regulaarselt. 

Akende pesu Tartus | Aknapesu firmad Tartus | Staar Puhastus | Akende pesu teenus | Suurpuhastused era- ja ärikliendile, suurpuhastus | aknapesu
Akende pesu Tartus | Akende puhastus |Tartus | Staar Puhastus | Akende pesu teenus | Suurpuhastused era- ja ärikliendile, suurpuhastus | aknapesu

Keskmine akende pesu aeg sõltub objektist

Klientide tagasiside

Veenmaks sind, et teame, millest räägime, oleme välja toonud mõningate varasemate klientide kogemused, kes just meie käest akende puhastuse teenuse on tellinud. 

Staar Puhastuse aknapesu nipinurk

Tundub, et sulle pakub akende pesu teema veidi rohkem huvi, sest oled oma uudistamistega siia maale jõudnud. Seetõttu annaksime sulle mõningad soovitused, mida kindlasti silmas pidada, seni, kuni aknaid ise pesed. 

Milliseid kasutada ning kui suures mahus?

Tundub, et antud küsimusele vastamine eriteadmisi ei vaja, kuid kahjuks eksitakse ülalnimetatud küsimustes vägagi palju. 

Oleme kindlasti kõik (või kui mitte kõik, siis vähemalt enamik meist) kunagi aknapesu ette võttes otsustanud klaasi korralikult puhastusvahendit täis pritsida, lootuses, et see muudab töö lihtsamaks. Või ehk oleme nii teinud hoopis seetõttu, et oleme kedagi teist varasemalt sellist lähenemist rakendamas näinud. 

AGA, kas teadsid, et kui kasutada vale aknapesuvedelikku, näiteks liialt kanget, või kui pihustada seda liiga suures koguses, siis võid sellega aknaraamid lõplikult ära rikkuda. Tavalised probleemid on plekkide ja mõrade tekkimine aknaraamidele. Selle vältimiseks soovitame valida aknaraamidele ohutu kontsentratsiooniga aknapesuvedeliku ning mitte pihustamisega liialt hoogu sattuda. 

Järjekordne levinud arusaam on see, et pärast aknapesu peab aknaklaasid ka ära loputama. See on aga tegelikkuses tühi töö, sest kui kasutada tavalist aknapesuvedelikku ja seda mõistlikus koguses piserdada, siis piisabki vaid pesust ja kuivatamisest.

Loputamine vs kuivatamine
Oluliselt tähtsam on korralikult aknaklaasi ja aknaraamide kuivatamise protsess ning suurem rõhk tuleks panna hoopis neile tegevustele.

Kui oled korra põhjalikult ja efektiivselt aknaid pesnud, siis tead, et akende pesu võtab märgatavalt rohkem aega, kui enamasti planeeritud. Soovitame hoiduda tegemast nn poolikut tööd ehk “pesen aknad kiiresti ära”. Selline kiirustamine põhjustab endale pigem raskusi, sest näiteks välimiselt aknaklaasilt, enne pesu, tolmu pühkimata jätmine tekitab porikihi, mida on juba kordades keerulisem maha pesta.

Jah, on teatud ilmad, mis on aknapesuks paremad kui teised. Näiteks tuulise ilmaga, pakasega või otse peale paistva päikese ajal ei soovitata aknaid pesta. Tuuline ilm võib su töö kiiresti ära nullida, kui tuul tolmu üles keerutama asub. Külma ilma puhul saab probleemseks aga niiskus, mis jäätub aknaklaasile ja tihendite vahele. Ning otse peale paistva päikese korral tekivad tihtipeale nn hallid triibud, sest aknapuhastusvesi aurustub päikese käes kiiresti.

Aknapesu sobivale päevale?

Kui sul on võimalik valida, siis säti aknapesu päevale, mil ilm on veidi pilvine ja tuulevaba. Ilmaennustuse leiad ilm.ee lehelt 

Enne, kui nüüd suure hooga aknapesu ja kuivatamise juurde tõttad, soovitame paika panna ka tegevuste järjekorra. 

 1. Puhasta aknapiidad ja aknalauad kõigepealt.
  Idee lihtne – kui puhastad aknapiidad ja aknalauad esimesena, siis ei satu neilt enam hiljem mustust aknaklaasidele ning saad pärast muretult aknaklaase pesta.
 2. Välimised aknaklaasid esimesena puhtaks
  Usun, et nõustud, et välimine klaas on tavaliselt kõige mustem. Seetõttu ongi parim alustada välimise klaasi pesust, sest siis näed koheselt ka tulemust. Parima tulemuse saavutamiseks korda seda protsessi 2-3 korda.

  Kui välimised aknaklaasid on väga tolmused, siis eemalda esmalt aknaklaasidelt tolm, kasutades selleks tolmulappi või isegi tolmuimejat.

 3. Vaheta pesuvesi
  Enamasti on pärast välimiste aknaklaaside pesemist pesuvesi juba liialt must, et seda otstarbekalt sinu järgmistes tööprotsessides kasutada.
 4. Aknaklaaside kuivatamine
  Kasuta kuivatajat või kaabitsat, et aknaklaasid pesuvahendist ja pesuveest kuivaks saada. Parim meetod on kaabitsaga kerge survega tõmmata ühes kindlas suunas ja sujuvalt. Siin ei ole õiget ega vale süsteemi- tõmba ülevalt alla, vasakult paremale või paremalt vasakule. Ainult altpoolt ülespoole tehtud tõmbed ei pruugi kõige efektiivsemaid tulemusi anda, kuid kui tunned, et see on sinule sobivaim, siis ei saa keegi sind siin keelata 🙂

  Pea lihtsalt meeles, et kuivataksid kuivataja / kaabitsa korralikult enne uut tõmmet ära.

 5. Aknaklaasi nurkade kuivatamine
  Parim meetod on aknapuhastuseks sobivad mikrokuidlapid või seemisnahksed lapid aga kui neid käepärast pole, siis saad aknaklaasi nurgad ja ääred puhtaks ka ajalehepaberiga.
 6. Aknaraamide ja aknalaudade kuivatamine
  Kui aknaklaasid ja -nurgad/-ääred on lõpuks puhtad, siis jääb üle vaid aknaraamidele ja aknalaudadele sattunud niiskus ära pühkida ning aknapesu ongi edukalt sooritatud. 

Loodame, et need nipid aitasid su akende pesu lihtsamaks muuta. Kuid, kui tunned, et

 • Kogu see protsess tundub liialt suur töö, et seda ise ette võtta…
 • Oled lihtsalt väsinud kõikide tülikate aknaruutude pesemisest ja kuivatamisest…
 • Soovid kasvõi korra aastas suurema puhastuse hoopis kellegi teise kätte usaldada…

…siis ära tunne ennast halvasti, sest ega sa ei pea oma vaba aega ju puhastamise ja pesemise peale kulutama. Kirjuta või helista parem meile ja võtame meeleldi sinu maja, korteri, büroo, lao või muu pinna akende pesu enda peale.

Soovitame lisaks akende pesule ka alljärgnevaid teenuseid

Kui oled juba akende pesu jaoks hinnapäringu teinud, tasub lisaks aknapesule tellida ka suurpuhastus või kontori koristus , et parim puhtus garanteerida.

blank

Põrandate süvapesu ja hooldus

Põrandate süvapesu ja vahatamist viiakse enamasti läbi selleks, et põrandakatte välimus taas võimalikult uuesarnaseks muuta.

blank

Hoolduskoristus

Hoolduskoristus on ärikliendile mõeldud puhastusteenus, mille käigus hoolitseme sinu äripindade puhtuse ja korra eest.

blank

Suurpuhastus

Suurpuhastuse teenuse näol on tegemist ühekordse teenusega, mille käigus puhastatakse pinnad, mis tavapärase koristuse käigus tähelepanuta jäävad

Võta meiega ühendust

97,6% meie klientidest soovitavad meid!
Scroll to Top